دفاعیه کارشناسی ارشد (مکانیک) پیشنهاد مدل سه بعدی دینامومتر اندازه گیری نیروهای برشی به روش بهینه سازی تکاملی سازه ها

 | تاریخ ارسال: 1400/6/27 | 
استاد راهنما: دکتر هادی صبوری
چکیده:
هدف: بهینه سازی یک جسم یا فرآیند بر مبنای دو یا چند پارامتر،همواره موردتوجه پژوهشگران بوده است .در مساﺋل مربوط به مهندسی مکانیک این نوع بهینه سازی به بهینه سازی چند هدفه معروف هستند که با پیچیده تر شدن هندسه جسم و همچنین محیط موثر بر جسم، مورد توجه قرار گرفته اند.هدف اصلی این پژوهش پیشنهاد مدل سه بعدی دینامومتر اندازه گیری نیروهای برشی به روش بهینه سازی تکاملی سازه ها (BESO)  است.
روش‌شناسی پژوهش: این پژوهش از نوع عددی است.روش پژوهش بدین گونه است که در مرحله ابتدایی اطلاعات مقالات و همچنین اطلاعات دستگاه دینامومتر اولیه تبدیل به یک الگوریتم کاربردی می شود و سپس با نوشتن اسکریپت به زبان پایتون و اجرای آن در برنامه آباکوس به تجزیه و تحلیل خروجیهای مدل پرداخته می شود.
یافته‌ها: یافته اصلی این پژوهش ، یک مدل سه بعدی با تمام مشخصات هندسی و مکانیکی برای دینامومتر اندازه گیری نیروهای برشی است .
نتیجه‌گیری: نتیجه این پژوهش ،علاوه بر مدل سه بعدی دینامومتر ،بررسی صحت ادعایی مبنی بر استفاده همزمان از دو پارامتر تنش و کرنش در ایجاد یک ساختار بهینه است . الگوریتم بیان شده می تواند در حل طیف وسیعی از مساﺋل مشابه استفاده گردد.
کلیدواژه‌ها: بهینه سازی چند هدفه ، بهینه سازی تکاملی سازه ها ،BESO  ، بهینه سازی همزمان مبتنی بر تنش و کرنش

دانشجو: آقای روح الله فراست کیش
زمان: چهاشنبه ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۰ ساعت: ۱۶:۰۰CAPTCHA

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 96 بار   |   دفعات چاپ: 17 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر